2de bisdomsdag missionaire parochie

1 december 2024
Op 30 november vond de bisdomsdag over de missionaire parochie plaats in Ede. Hoe onze parochies in de huidige tijd steeds meer missionair kunnen zijn is de laatste jaren een belangrijk thema geworden. Geïnspireerd door boeken zoals: 'Als God Renoveert' en 'de missionaire parochie' zeggen vele katholieken 'hier moeten we wat mee!'.
Zo ook het aartsbisdom getuige hiervan deze tweede bisdomsdag. De dag bevatte alle elementen van de beweging van de Missionaire Parochie:  opening oor Kardinaal Eijk, inleidingen vanuit onder anderen het Centrum voor Parochiespiritualiteit, Xpand en vanuit de praktijkervaring van parochies die hier al verder mee zijn. Dit alles afgewisseld door zang, gebed en als afsluiting een Eucharistische aanbidding.
In de missionaire parochie wordt de zondagse Eucharistie centraal gesteld als ontmoeting met Jesus en belangrijkste bron van inspiratie. Belangrijke elementen daarbij zijn gastvrijheid, preek en muziek.
De dag was bedoeld voor priesters, diakens, catecheten, religieuzen en en parochiebesturen. Van onze parochie was een grote delegatie aanwezig waaronder ook onze pastoor Skiba.

Voor meer informatie Pastoor Skiba of Jean-Marie Stokkermans.

Meer nieuws

Geslaagde opendeurendag in Baarn (fotorapportage)

Het was een geslaagde opendeurendag in de Nicolaaskerk in Baarn […]

29 mei

Wie o wie was deze 'mystery man' gespot in Lourdes?

Deze man met hoed is diverse malen gespot in Lourdes.... […]

3 mei

Met de bisdombedebaart naar Lourdes (7)

Op 1 en 2 mei doen we de terugreis aan. […]

2 mei

Met de bisdomsbedevaart naar Lourdes (6)

Vandaag is de dag voor excursies buiten Lourdes. Bartres (waar […]

30 apr

Met de bisdomsbedevaart naar Lourdes (5)

Woensdag is altijd de dag van de Internationale Mis. De […]

29 apr

Met de bisdomsbedevaart naar Lourdes (4)

Dinsdag 28 april is het zo ver - de Heilige […]

28 apr

Met de bisdomsbedevaart naar Lourdes (3)

Zondag 26 april kwamen we aan in Lourdes. Daar hebben […]

27 apr