Pelgrimszegen voor pastoor Skiba

4 september 2022

Vandaag mochten we in een mooie eucharistieviering in de Onze Lieve Vrouwkerk in Bilthoven voor even afscheid nemen van onze pastoor. De pastoor ging hierin voor, geassisteerd door liefst twee diakens. Pastoor Skiba heeft van de kardinaal toestemming gekregen om op pelgrimstocht te gaan naar Santiago de Compostella. Aan het eind van de viering ontving hij de pelgrimszege en werd hem de Jacobsschelp omgehangen.

Daarna een woord van afscheid van de vicevoorzitters van de parochies Onze Lieve Vrouw van Amersfoort en de HH. Martha en Maria. Daarbij ontving hij symbolisch een grote schoenendoos. Zijn wandelschoenen, die uiteraard al ingelopen zijn, en sandalen heeft hij van beide parochies als geschenk mee gekregen. Hij mag ons allen meenemen in zijn hart en laten wij hem dragen mede in ons gebed.

Tevens werden de stempels van beide parochies in het pelgrimsboekje gezet, we wensen dat er nog vele stempels volgen en dat de pastoor uiteindelijk aan mag komen bij de kathedraal van Santiago de Compostella. We wensen hem een goede reis en een behouden thuiskomst.

 

Trouwe God, zegen elke pelgrim,
zegen onze pastoor.
Wees zijn reisgezel, ga hem voor.
Wees staf en steun,
draag zijn en onze zorgen en wijs Uw spoor.
Breng hem veilig thuis, vol vrede en alle goeds.
Heilige Jacobus, apostel en patroon van alle pelgrims
ontvang uw pelgrim,
laat hem ook bij u welkom zijn. Amen.

 

Tijdens de afwezigheid van onze pastoor blijft de pastorie bewoond, onze pastoor is echter niet bereikbaar. We wensen hem alle rust op deze reis.

Meer nieuws

Wie o wie was deze 'mystery man' gespot in Lourdes?

Deze man met hoed is diverse malen gespot in Lourdes.... […]

3 mei

Met de bisdombedebaart naar Lourdes (7)

Op 1 en 2 mei doen we de terugreis aan. […]

2 mei

Met de bisdomsbedevaart naar Lourdes (6)

Vandaag is de dag voor excursies buiten Lourdes. Bartres (waar […]

30 apr

Met de bisdomsbedevaart naar Lourdes (5)

Woensdag is altijd de dag van de Internationale Mis. De […]

29 apr

Met de bisdomsbedevaart naar Lourdes (4)

Dinsdag 28 april is het zo ver - de Heilige […]

28 apr

Met de bisdomsbedevaart naar Lourdes (3)

Zondag 26 april kwamen we aan in Lourdes. Daar hebben […]

27 apr

Met de bisdomsbedevaart naar Lourdes (2)

Zaterdag 25 april reizen we verder naar Lourdes via Rocamadour. […]

26 apr