Admissio Antoon van Gaans en Raymond ter Bogt

19 januari 2020

Op zaterdag 18 januari mochten vier diakenstudenten de zogenaamde ‘Admissio’ ontvangen, de toelating tot de diakenopleiding waarmee zij opgenomen zijn onder de kandidaten voor de wijding tot het permanente diaconaat. Twee van deze vier kandidaten komen uit onze Martha en Mariaparochie: Antoon van Gaans ( Michaël en Laurens) en Raymond ter Bogt (Nicolaas Baarn).

Het was een mooie gebeurtenis in het Ariënsinstituut in Utrecht. Daar is het seminarie van ons Aartsbisdom gevestigd. Daarom vond daar de plechtigheid plaats. Het was heel mooi om hiervan getuige te mogen zijn en samen met onze diakenkandidaten deze belangrijke stap te vieren.

Om 9.00 uur was er een Eucharistieviering waarin Mgr. Hogeboom, hulpbisschop van het Aartsbisdom Utrecht de celebrant was en rector Patrick Kuipers en ikzelf concelebrant waren. Na de preek werden alle kandidaten naar voren geroepen en op de vraag of zij bereid zijn hun vorming voort te zetten konden zij met volle overtuiging antwoorden met: ‘Ja, dat wil ik!’.

Na de mis was er een gezellig samenzijn onder het genot van een kopje koffie met wat lekkers. Het was een mooie viering om met veel dankbaarheid op terug te kijken.

Wij blijven bidden voor nieuwe roepingen zodat nog veel mensen uit ons midden Gods stem mogen horen en de weg die zij moeten gaan, de weg waartoe zij geroepen zijn, mogen ontdekken en volgen.

Van harte proficiat aan onze diakenkandidaten: Raymond ter Bogt, Antoon van Gaans, Josef Grosseünschkamp en Richard Meijer.

Mauricio Meneses

Meer nieuws

Geloofsgesprek diaken Wim Kremer

Vandaag was het geloofsgesprek van de KRO met onze eigen […]

22 feb

Boodschap kardinaal Veertigdagentijd

Zoals gebruikelijk, publiceren we hier de boodschap van kardinaal Eijk […]

22 feb

Pastor Frans Zwarts (1939-2026)

Met grote droefheid hebben wij kennisgenomen van het overlijden van […]

17 feb

Santa Lucia groot succes!

Op zaterdag 13 december werd een feestelijk meezing-concert georganiseerd in […]

15 dec

Kerstpakkettenactie 2025 Soest-Soesterberg

Namens zeven samenwerkende kerkgenootschappen uit Soest en Soesterberg willen we […]

20 nov

Afsluiting Heilig Jaar 2025

Op zondag 28 december a.s. - het feest van de […]

18 nov

Jeugd naar ‘Rome’!

Met een bus vol enthousiaste kinderen, tieners en jongeren vertrok […]

15 nov