Bijdrage aan de gedachtenvorming

24 februari 2020

Binnen het aartsbisdom wordt dit jaar veel aandacht besteed aan de eucharistie. Dat is niet alleen een "katholiek" thema, ook andere kerken zijn er voortdurend mee bezig. Bijgaande informatie van de Landelijke Raad van Kerken zet een en ander op een rij. Het kan heel inspirerend zijn om eens te luisteren naar wat in andere kerken leeft.

EUCHARISTIE EN AVONDMAAL

De viering van de eucharistie of avondmaal behoort tot het hart van het geloofsleven. De kerken spreken dan ook indringend over de beleving van het sacrament. Sommige kerken zijn heel voorzichtig in de bediening. Zij zien het vooral als een viering voor mensen die al zijn aangesloten bij hun kerk. Of ze beperken de viering tot de volwassen gemeenteleden die belijdenis hebben gedaan. Andere kerken staan een open benadering voor en nodigen gasten en kinderen uit in de liturgie om mee te doen met de viering.

Allen hebben gemeenschappelijk dat ze het meer dan zinvol vinden om het sacrament te onderhouden. In de Raad van Kerken is hierover daarom een aantal jaar geleden intensief gesproken. De weerslag van dit gesprek vindt u in de brochure Eucharistie en Avondmaal.

Daarnaast heeft voormalig secretaris van de Raad, Klaas van der Kamp, in 2015 een onderzoek gedaan naar de beleving van eucharistie en avondmaal. Dr. Leo Koffeman heeft de resultaten hiervan besproken.

Meer nieuws

Oproep tot noveen voor in Gaza en Israël

De Nederlandse bisschoppen roepen op tot gebed voor duurzame vrede […]

28 mei

Doe mee met het Vormseltraject 2026!

We zijn weer van start gegaan met de voorbereidingen voor […]

19 mei

Habemus Papam: Leo XIV!

Gisteren zagen we de witte rook uit de schoorsteen van […]

9 mei

Jong Aartsbisdom Utrecht in Rome

Jona Willems, een van de jongeren uit onze parochie die […]

9 mei

Pelgrims van Hoop survivaltocht

In het kader van het Jubeljaar 2025, met als thema […]

3 mei

Ook 'Hart van Nederland' bij de jongerenbedevaart in Rome

Ook een aantal jongeren vanuit de Martha Maria parochie zijn […]

27 apr

Indrukken vanuit Rome

Wilma Lansdorp, hoofdredactie van ons M&M blad, was voor de […]

23 apr