Gilde viert Naamfeest patrones Sint Aechten met een speciale viering - Foto-impressie

5 februari 2023
Zaterdagavond 4 februari vierde het Groot Gaesbeeker Gilde of Sint Aechten Schuttersgilde van Soest het Naamfeest van haar patrones Suint Aechten met onder meer een viering met gilde-eer in de Petrus en Pauluskerk in Soest. Celebrant in deze viering was pastoor Joachim Skiba, die in zijn preek de rol van het gilde en gildeleden toelichten vanuit het thema van de lezingen Zout en Licht in de wereld brengen. Daarmee het zout ook naar maat toevoegen.
Het koor Pastorale verzorgde de gezangen met o.a. de Deutsche Messe van Schubert. Aan het eind van de viering werd de band tussen het gilde en de katholieke gemeenschap bevestigd door het overvendelen van de pastoor. Eerder bracht het Koningspaar Eric en Rian Borgts gildelicht naar het Maria-altaar waarbij speciale aandacht werd gevraagd voor de overleden gildeleden en gildevrienden.
Na de viering verzorgde het gildekorps nog enkele muzieknummers alvorens weer naar het Gildehuis te trekken voor een informeel en vooral gezellig samenzijn.
Een foto-impressie:

Meer nieuws

Rapportage jubilerende pastoor Skiba

Vanuit onze bevriende parochie OLV Amersfoort, heeft Gerard Hilhorst deze […]

19 jun

Motorrijders van STIMON bezoeken de kerk

Op 18 mei maakte de motortoerclub STIMON een herinneringsrit. Halverwege […]

7 jun

Eerste heilige Communie

Gaat jullie kind in september a.s. naar groep vier? En […]

4 jun

Oproep tot noveen voor in Gaza en Israël

De Nederlandse bisschoppen roepen op tot gebed voor duurzame vrede […]

28 mei

Doe mee met het Vormseltraject 2026!

We zijn weer van start gegaan met de voorbereidingen voor […]

19 mei

Habemus Papam: Leo XIV!

Gisteren zagen we de witte rook uit de schoorsteen van […]

9 mei

Jong Aartsbisdom Utrecht in Rome

Jona Willems, een van de jongeren uit onze parochie die […]

9 mei