Dragen van mondkapjes in de kerken

4 oktober 2020
Afgelopen week zijn de nieuwe richtlijnen rond het dragen van mondkapjes bekend geworden, zie bijgaande poster .
Het advies is om in openbare ruimte bij lopende bewegingen een mond-neusmasker te dragen. Deze mogen worden afgedaan als men zit. Feitelijk geldt dat ook voor de vieringen in onze kerken. Hoewel we zien dat zeker bij binnenkomst en begeleiding naar plaatsen de 1,5 meter over het algemeen goed gehandhaafd wordt waardoor de parochianen ook bij het rondlopen weinig risico lopen.
Onze verwachting is dat volgende week de adviezen strikter zullen worden. Toch willen we de kerkgangers verzoeken om mondkapjes te dragen bij binnenkomst en het verlaten van de kerk.
Ook de vrijwilligers die in onze kerken u begeleiden zullen vanaf komend weekend beschermingsmiddelen (mondkapje/gezichtsmasker) dragen.
Wanneer de adviezen een soepeler beleid voorstaan zullen dit met u delen.
Het blijven onzekere tijden, het enige dat we kunnen doen is ons met z’n allen houden aan de algemeen geldende voorzorgsmaatregelen en die ook echt consequent toepassen. Voorzorg is het beste.

Meer nieuws

Habemus Papam: Leo XIV!

Gisteren zagen we de witte rook uit de schoorsteen van […]

9 mei

Jong Aartsbisdom Utrecht in Rome

Jona Willems, een van de jongeren uit onze parochie die […]

9 mei

Pelgrims van Hoop survivaltocht

In het kader van het Jubeljaar 2025, met als thema […]

3 mei

Ook 'Hart van Nederland' bij de jongerenbedevaart in Rome

Ook een aantal jongeren vanuit de Martha Maria parochie zijn […]

27 apr

Indrukken vanuit Rome

Wilma Lansdorp, hoofdredactie van ons M&M blad, was voor de […]

23 apr

Paus Franciscus (17 december 1936 - 21 april 2025)

“Om 7.35 uur vanochtend is de bisschop van Rome, Franciscus, […]

21 apr

Groet aartsbisschop Paastridium

Zoals gebruikelijk stuurt onze aartsbisschop aan alle gelovigen van ons aartsbisdom […]

17 apr